Що таке тонер?
Склад тонера – з'єднання полімерів, вуглецю, оксиду заліза, неорганічних добавок. Склад тонера різний, може містити канцерогенні речовини.
За ступенем шкідливості здоров'ю людини може бути порівняємо з вугільним пилом. Впливає на органи дихання, викликає подразнення слизової оболонки очей, носоглотки, подразнення шкіри. Заходи безпеки при роботі з тонером – наявність витяжки, вентиляції, захисних засобів (респіратор, рукавички). Розмір частинок тонера знаходиться в межах 3-6 мкм. Тому при роботі з тонером використовуються спеціальні фільтри і пилососи.
Тонер призначений для використання в тонерних картриджів для лазерних принтерів, копіювальних апаратів, багатофункціональних пристроїв (БФП). Завдяки тонеру в процесі друку формується зображення: всі электрографические апарати створюють зображення за допомогою переносу тонера на заряджений фотобарабан (оптичний блок), який і переносить видиме зображення і друкований текст на папір (у переважній більшості випадків) або прозору плівку.
Тонер для принтера може бути «магнітним» і «немагнітних».
Це означає, що тонер або володіє магнітними властивостями і безпосередньо взаємодіє з магнітним валом при подачі на фотобарабан, або не володіє магнітними властивостями, не взаємодіє з магнітним валом самостійно і переноситься на фотобарабан завдяки носію (або девелоперу). Як правило магнітними властивостями володіє тільки тонер чорного кольору.
Частинки «сучасного» тонера мають форму, близьку до сферичної. Багаторічні експерименти показали, що тонер саме круглої форми забезпечує найкращу чіткість зображення, градацію кольорів і плавність відтінків, а також сприяє найменшому зносу друкарського механізму принтера. Спочатку тонерный порошок створювали шляхом подрібнення вихідного матеріалу, внаслідок чого частинки тонера знаходили грановану форму. Однак еволюція тонера призвела до сучасного «вирощування» порошку сферичної форми в лабораторних умовах.
Тонер для картриджів буває оригінальний і сумісний.
Оригінальний тонер створюється виробниками принтерів для кожної конкретної моделі друкуючого апарату. Виробники принтерів і оригінального тонеру надають гарантію не тільки на принтер, але і на тонер, як оригінальний витратний матеріал для друку на принтері. Виробники оригінальних тонерів – Brother, Canon, Epson, Hewlett Packard (HP), Konica-Minolta, Lexmark, Okidata, Panasonic, Ricoh, Samsung, Sharp, Toshiba, Xerox...
Сумісний тонер – це тонер, вирощений сторонніми виробниками для використання в принтерах відомих брендів. Найбільш поширені в Україні виробники сумісний тонер –Static Control Components, ColorWay, Patron, Mitsubishi, Trend Tone Imaging, Uninet, Katun, IPM, AHK... Ціна тонера найчастіше є показником якості. Тобто правило «чим дорожче, тим краще» в даному випадку актуально.
Сумісність тонера дуже важлива для коректної роботи принтера. Якщо ви не знаєте, як заправити картридж, то краще всього звернутися в майстерню по заправці картриджів ПП «Омега-Принт». Якщо ж ви готові спробувати свої сили в заправці і не цікавитеся питанням – де заправити картридж? - то вам слід уважно вибирати тонер для картриджів. В розділі каталогу Тонер ви можете підібрати цікавить тонер, оскільки ми прагнемо максимально точно описати сумісність тонера з картриджами.
- Іноді виникає необхідність відремонтувати термопрес, коли пристрій починає працювати некоректно або взагалі виходить з ладу. Це може, по-перше, порушити ваші плани, а по-друге – призвести до простою обладнання та, що ще гірше, втрати прибутку та невдоволення клієнтів. Звучить так собі, правда? Тому, думаємо, ви погодитеся, що ремонт настільки технологічно складного обладнання резонно довірити спеціалістам – і СЦ «Омега-Прінт» радий запропонувати вам свої послуги!
- Робочі процеси в будь-якому сучасному офісі важко уявити без використання оргтехніки. При цьому, мабуть, найактивніше застосування знаходять копіювальні апарати, і це зовсім не дивно. Не завжди акуратне поводження, великі навантаження, а також те, що така техніка, як і будь-яке інше технічне обладнання, схильна до природного зносу, нерідко призводять до того, що пристрій банально виходить з ладу. Благо це не привід ставити на ньому хрест!